GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV

blahoslavený hieromučeník P.P. Gojdič

FARNOSŤ BANSKÁ BYSTRICA

CHCEM SA PORADIŤ

Volám sa Ján Krupa. Narodil som sa v roku 1977. Vyrastal som v Sečovskej Polianke v okrese Vranov nad Topľou. Teológiu som študoval v Prešove, Eichstaette (DE) a Ríme (IT). V roku 2005 som sa oženil a prijal kňazskú vysviacku z rúk prešovského eparchu Jána (Babjaka). Od roku 2008 som farárom gréckokatolíckej farnosti Banská Bystrica. Pracujem tiež ako náboženský redaktor v katolíckej rozhlasovej stanici Rádio LUMEN. S manželkou Máriou, ktorá je povolaním učiteľka, máme dcéry Klaudiu a Karolínu.

Gréckokatolícka farnosť Banská Bystrica zatiaľ nemá svoju vlastnú farskú budovu. Bývame v našom súkromnom trojizbovom byte na Kalinčiakovej ulici č. 12.

Položiť mi otázku alebo dohodnúť si stretnutie so mnou v meste môžete na tel. čísle 0908 677 658 alebo na: greckokatolici.bb@gmail.com

TV LUX
Rádio LUMEN