CHCEM SA PORADIŤ

Volám sa Ján Krupa. Narodil som sa v roku 1977. Vyrastal som v obci Sečovská Polianka v okrese Vranov nad Topľou. Filozofiu a teológiu som študoval v Prešove, v bavorskom Eichstaette a v Ríme. Od roku 2008 som farárom v gréckokatolíckej cirkvi v Banskej Bystrici, od roku 2022 aj banskobystrickým protopresbyterom. Popritom som náboženským redaktorom v Rádiu LUMEN a v Konzervatívnom denníku Postoj. Zaujímam sa predovšetkým o patristickú a byzantskú teológiu. Som ženatý a mám dve dcéry.

Gréckokatolícka cirkev v Banskej Bystrici zatiaľ nemá vlastnú farskú budovu. Bývam v súkromnom byte na Kalinčiakovej ulici č. 12. Katechézy zvyknem poskytovať v chráme, alebo doma u žiadateľov o poučenie.

Položiť mi otázku alebo dohodnúť si stretnutie so mnou v meste môžete: na tel. čísle 0908 677 658 resp. na e-maily: greckokatolici.bb@gmail.com alebo banska.bystrica@grkatba.sk.