CHCEM ZÁDUŠNÉ LITURGIE

„Cirkev už od prvotných čias uctievala pamiatku zosnulých a obetovala za nich prosby, najmä eucharistickú obetu, aby boli očistení a mohli dosiahnuť oblažujúce videnie Boha“ (Katechizmus Katolíckej Cirkvi 1032).

Ponúkame Vám jedinečnú možnosť piatich zádušných liturgií s mimoriadnymi prosbami za zosnulých členov aj vašej rodiny. Ide o päť zádušných sobôt, ktoré sa slávia v gréckokatolíckej farnosti Banská Bystrica (Kostol sv. Kríža pri mestskom cintoríne).

Prvú zádušnú liturgiu slávime týždeň pred začiatkom Veľkého pôstu, nasledujúce tri v priebehu Veľkého pôstu a napokon piatu zádušnú liturgiu v sobotu pred sviatkom Päťdesiatnice – Zostúpenia Svätého Ducha.

Na zosnulých si spomíname aj zádušnou liturgiou s mimoriadnymi prosbami za zosnulých na začiatku novembra pri príležitosti západnej Spomienky na všetkých verných zosnulých.

Využite túto jedinečnú príležitosť ako riešenie pre naše zabúdanie na ľudí, s ktorými sme prestali prichádzať do priameho kontaktu. Prosíme Vás o poskytnutie milodaru na zádušné liturgie pri príležitosti zádušných liturgií počas Veľkého pôstu a pri príležitosti západnej Spomienky na verných zosnulých. Ak uvediete svoje údaje, vrátane svojej adresy a telefónneho čísla, radi Vám pripomenieme možnosť pokračovať v zádušných liturgiách.

S úctou a vďakou o. Ján Krupa; 0908 677 658; krupa.jan77@gmail.com.

na tlač